ORA

300 PRO & 400 PRO+

Boka provkörning

ORA är en smart bil som är välutrustad redan i sitt grundutförande. Men vill du, kan du sätta din egen personliga prägel genom ett brett urval av färger och utrustning. Välkommen till vår värld!

DET HÄR ÄR ORA

2018 lanserade Great Wall Motor (GWM) varumärket ORA. Det blev succé direkt. Redan första året såldes 135 000 ORA i Kina och nu kommer vi till Europa med ett spännande modellprogram.

ORA är född elektrisk. Och upplevelsen är verkligen elektrisk. En mer lättbegriplig och användarvänlig bil är svår att hitta. Som ett ungt och modernt varumärke sätter vi människan i centrum. ORA är utvecklad av och för dig som ska köra den. Den djärva designen, det snygga gränssnittet, det enkla och intuitiva användandet är för dig. Att du trivs bakom ratten är allt för oss. Att köra ORA är ett roligare och smartare sätt att ta sig fram.

HÄNG MED PÅ RESAN, DEN STARTAR NU!

Våra modeller

300 PRO
400 PRO+
300 PRO400 PRO+
Härliga detaljer!
Räckvidd (WLTP)310 km420 km
Mörktonade rutor
Uppvärmd ratt
360° kamera
Parkeringsassistans
Framsäten med justerbar ventilation
Framsäten med justerbar massage
Öppningsbart glastak med skydd mot UV och IR ljus

Galleri

Senast inkomna ORA i lager

Våra säljare

Ramis Jamil
Teamledare
018-47 27 260
ramis.jamil@ramotor.se 
Peter Jonsson
Säljare nybil / Märkesansvarig Subaru
018-18 28 86
peter@ramotor.se 
Gustav Andersson
Säljare nybil
018-18 28 72
gustav.andersson@ramotor.se 
Joakim Lindgren
Säljare nybil
018-418 44 25
joakim.lindgren@ramotor.se 
Christoffer Jacobsson
Säljare nybil
070 - 785 78 18
christoffer.jacobsson@ramotor.se 
Inan Ruhmén
Företagssäljare - Key Account Manager
076-141 71 14
inan.ruhmen@ramotor.se 
Reza Sedighha
Försäljningschef nybil
018-18 28 89
reza@ramotor.se 
Kasper Hammarlund
Hallvärd Nybil