Beskrivning

Privatleasea Nissan Qashqai Tekna E-Power för 6037kr/mån ink Service i 36mån
3års Serviceavtal utan kostnad (3st)

e-POWER är en unik teknologi från Nissan. Tekniken bygger på en bensinmotor som laddar ett batteri och en elmotor som driver hjulen. Körmässigt känns det som att köra en elbil, men eftersom du inte behöver ansluta bilen till ett eluttag för att ladda behöver du inte ändra dina körvanor. Utöver förbränningsmotorn använder e-POWER regenerativ bromsning för att ladda batteriet.

ProPILOT med Navi-link eller Advanced Drive Assist, Head-Up Display i vindrutan, Full LED-strålkastare med Adaptive Beam Assist, Elmanövrerad baklucka med handsfree-funktion, Dörrar med ambientbelysning, Tyg- & syntech-läderklädsel blue/black - Monoformstolar fram, NissanConnect infotainmentsystem med 12.3" pekskärm, Fjärrstyrningstjänster via appen NissanConnect Services, Lastsystem för bagageutrymmet, Automatisk bakrutetorkare vid backning, Automatisk avbländande innerbackspegel, Around View Monitor (360° kamera), Mittkonsol med ambientbelysning, Parkeringssensorer fram/Bak18" lättmetallfälgar, Kombiinstrument med högupplöst TFT-färgskärm, Metalliclack tillkommer +9000kr

Nissan Qashqai e-POWER Tekna 2WD Privatleasing inkl Service


Årsmodell
2025
Miltal
1 Mil
Växellåda
Automatisk
Drivmedel
Hybrid el/bensin
Färg
Grå metallic
Hästkrafter
190 HK
Dragkrok
Nej
Fyrhjulsdriven
Nej
Leasbar
Ja
Anläggning
Kungsängen

6 037 kr/mån



Boka provkörning
  • LED-dimljus fram
  • navigationssystem
  • TomTom®-tjänster
  • Apple CarPlay® trådlös
  • Rörelsedetektor
  • Tonade rutor
  • Stylingplatta bak
  • LED framljus & bakljus

Säljare Kungsängen

Marcus Bjur
Säljare (Märkesansvarig Mazda & Nissan)
Jan-Åke Broberg
Säljare
Daniel Canda
Säljare
Ludvig Kesselmark
Hallvärd/Säljsupport

Finansiering

Dela upp betalningen upp till 84 månader. Billån kan tecknas av dig som köper bil hos RA Motor och blir godkänd i vår kreditprövning. Våra säljare kan berätta mer och hjälper dig att ansöka om billånet.

Fakta om billån

  • Lånet har rörlig ränta.
  • Lånetid: 24-84 månader. Bilen får vara högst 15 år när lånet är slutbetalat.
  • Låna upp till 80 procent av bilens pris (näringsidkare kan låna upp till 100 procent).

Garantier

Alla våra bilar som tidigare ägts av någon annan har testats med RA Motors bildiagnos. I praktiken innebär det att bilarna alltid är grundligt genomgångna av RA Motors erfarna och auktoriserade personal.

Försäkringar

Vi är ombud för de flesta försäkringsbolag och kan hjälpa dig att försäkra din bil till bra villkor.

För dig som köper en bil som inte är äldre än 3 år kan vi via Länsförsäkringar erbjuda en månads fri försäkring

Ett annat alternativ är Folksam “Prova-på-försäkring”.  Den gäller i 6 månader och är lika bra som deras ordinarie bilförsäkring och har makalöst lågt pris.

Sälj din bil Kundservice

Sälj din bil till oss

Fyll i formuläret nedan och skicka till oss så återkommer vi till dig. Du får svar inom 24 timmar.

Aktivera JavaScript i din webbläsare för att slutföra detta formulär.
Kryssrutsobjekt

Hur kan vi hjälpa dig?

Kontakta oss 💬

Bilar 🚗

Service & verkstad 🔧