Röd Hyundai i30 Fastback och kvinna design

i30 Fastback

Boka provkörning

Hyundai i30 Fastback – Lyx med hög prestanda

i30 Fastback känns igen på den sluttande taklinjen och den lägre karossen. Precis som resten av i30-familjen har den fått ett uppgraderat utseende och kommer med mildhybrid som standard.

Röd Hyundai i30 Fastback fälgar och LED-stålkastare N Line

N Line 

i30 Fastback kommer endast i en N Line-version på den svenska marknaden. Det innebär en rad sportiga detaljer som standard, t.ex. N Line frontgrill, sportsäten, svart innertak, 17″ eller 18″ aluminiumfälgar (beroende på motor), aluminiumpedaler och mycket mer.

Exteriör Hyundai i30 Fastback lyxig design

Lyxig design 

i30 Fastback ser bra ut från alla vinklar. De nya V-formade LED-strålkastarna drar blickarna till sig och kompletterar den nya bredare frontgrillen.

Motor Hyundai i30 Fastback mildhybrid

Mildhybrid 

i30 Fastback kännetecknas av den lägre karossen och kraftfulla turbomotor som ser till att bilen kör lika bra som den ser ut. Som något helt nytt kommer i30 Fastback med mildhybrid som standard.

Utrustningsnivåer

i30 Fastback finns i en N Line-version på den svenska marknaden. Sportighet till max!

Röd Hyundai i30 Fastback N Line utrustning

i30 Fastback N Line 

från 249 900 kr

Inkl. bl.a: 

  • Sportsäten med utökat lårstöd för föraren
  • Svart innertak
  • Aluminiumpedaler
  • 17″ och 18″ aluminiumfälgar (beroende på motor)
  • Michelin Pilot Sport-däck
  • N Line frontgrill
  • N Line växelspak
  • N Line läderklädd ratt
  • Parkeringssensorer fram & bak
  • Rattvärme
  • Röda kontrastsömmar

Kontakta säljare

Ramis Jamil
Säljare nybil / Märkesansvarig Hyundai/Maxus personbil
018-47 27 260
ramis.jamil@ramotor.se 
Peter Jonsson
Säljare nybil / Märkesansvarig Subaru/Sun Living
018-18 28 86
peter@ramotor.se 
Gustav Andersson
Säljare nybil
018-18 28 72
gustav.andersson@ramotor.se 
Joakim Lindgren
Säljare nybil
018-418 44 25
joakim.lindgren@ramotor.se 
Christoffer Jacobsson
Säljare nybil
070 - 785 78 18
christoffer.jacobsson@ramotor.se 
Reza Sedighha
Försäljningschef nybil
018-18 28 89
reza@ramotor.se