Euniq5 sjusitsig

Boka provkörning

Euniq5 – Den perfekta familjebilen

Med sju platser, räckvidd från 260-356 km (WLTP combined/urban), takrails och dragkrok, är Euniq5 den perfekta elbilen. Här kan hela familjen enkelt åka på vardagliga äventyr. Vare sig om du ska på fotbollsträning, till stugan eller besöka familjen är Euniq5 den perfekta bilen.

Med Euniq får du en stor familjebil av högsta kvalitet och klassledande räckvidd.

Räckvidd (WLTP combined/urban)

från 260-356 km

Pris 

499.900 kr

Privatleasing från 

5.490 kr/mån

Maxus Euniq 5 sjusitsig interiör

RIKLIGT UTRUSTAD

Euniq5 levereras med ett stort och rikligt utrustningspaket som ingår i priset. I utrustningspaketet ingår Apple Carplay, stort elektriskt panoramasoltak, dekorativ innerbelysning, trådlös mobilladdning, Keyless GO, Läderklädsel

Maxus Euniq 5 sjusitsig exteriör mörk miljö säkerhet

SÄKERHET

Maxus Euniq5 har en hög utrustningsnivå och många passiva och aktiva säkerhetsfunktioner. Bilen har bl a:

  • Nödbromsassistent
  • Elektronisk stabilitetskontroll
  • Automatiskt nödbromssystem
  • Dödavinkelvarnare
  • Adaptiv farthållare
Två personer kör grå Maxus Euniq 5 sjusitsig på grusväg

PRIVATLEASING

Nu kan du få Maxus sjusitsiga Euniq5 för endast 5.490:- per månad!

5 490 kr/mån. 24 månader, 1 500 mil/år. Inkl. Maxus Service.

Färger

Maxus Euniq 5 sjusitsig vit
White
Maxus Euniq 5 sjusitsig svart
Black
Maxus Euniq 5 sjusitsig polar aska
Polar Ash
Maxus Euniq 5 sjusitsig silver
Silver

Kontakta säljare

Ramis Jamil
Säljare nybil / Märkesansvarig Hyundai/Maxus personbil
018-47 27 260
ramis.jamil@ramotor.se 
Peter Jonsson
Säljare nybil / Märkesansvarig Subaru/Sun Living
018-18 28 86
peter@ramotor.se 
Gustav Andersson
Säljare nybil
018-18 28 72
gustav.andersson@ramotor.se 
Joakim Lindgren
Säljare nybil
018-418 44 25
joakim.lindgren@ramotor.se 
Christoffer Jacobsson
Säljare nybil
070 - 785 78 18
christoffer.jacobsson@ramotor.se 
Reza Sedighha
Försäljningschef nybil
018-18 28 89
reza@ramotor.se