KONA Essential Privatleasing Kampanj

Privatleasa Nya KONA 1.0T-GDI 120HK Essential DCT hos RA MOTOR från endast 2595kr/mån

Detta ingår i priset: 3000mil/36mån, Serviceavtal, DCT automatlåda

Välj till:
Vinterhjul +345kr/mån (Dubb eller Friktion)
Metallic +200kr/mån
Gummimattor +23kr/mån

Obs! Gäller ett begränsat antal lagerbilar – först till kvarn!

Bättre respons och kontroll

KONA erbjuder både snabb respons, bättre aerodynamik, komfort och styrning under körning. 1.0-liters motorn ger 120 hk och har en 6-växlad manuell växellåda, eller en 7-växlad automatisk dubbelkopplingslåda (DCT).
Högsta vridmoment: 172 Nm.

Utrustning

Essential

  • 10,25″ TFT LCD instrumentering
  • 16″ aluminiumfälgar
  • Autobroms (fordon, cyklister & fotgängare)
  • Automatisk klimatanläggning, 1-zon
  • Backkamera
  • eCall
  • Elektronisk parkeringsbroms
  • Elmanövrerade fönsterhissar fram & bak
  • Eluppvärmda stolar fram
  • Farthållare
  • Filhållningsassistans
  • Körlägesväljare
  • LED-bakljus & LED-strålkastare hel- och halvljus
  • Läderklädd ratt m. värme
  • Läderklädd växelspaksknopp
  • Multifunktionsratt
  • Parkeringssensorer bak
  • PTC-värmare
  • Rattpaddlar (endast DTC)
  • Smart Key
  • Takrails
  • Varningssystem för glömt barn 2:a raden

Säkrare än någonsin

Inget är viktigare än säkerheten. KONA har ännu fler säkerhetsfunktioner som standard och hjärtat i vårt banbrytande säkerhetssystem – Hyundai SmartSense – som gör alla dina resor trygga och säkra.

Kontakta oss

Ramis Jamil
Säljare nybil / Märkesansvarig Hyundai/Maxus personbil
018-47 27 260
ramis.jamil@ramotor.se 
Peter Jonsson
Säljare nybil / Märkesansvarig Subaru/Sun Living
018-18 28 86
peter@ramotor.se 
Gustav Andersson
Säljare nybil
018-18 28 72
gustav.andersson@ramotor.se 
Joakim Lindgren
Säljare nybil
018-418 44 25
joakim.lindgren@ramotor.se 
Christoffer Jacobsson
Säljare nybil
070 - 785 78 18
christoffer.jacobsson@ramotor.se 
Reza Sedighha
Försäljningschef nybil
018-18 28 89
reza@ramotor.se