Tucson Plug-in Hybrid Privatleasing 12 mån

Hyundai Tucson PHEV 265hk 4WD Essential

Just nu har vi kampanjpris på 12 mån Privatleasing av Hyundai Tucson PHEV 4WD 265 hk

Boka provkörning

Privatleasing ”RA – All inclusive”

5995kr/mån inkl. Service, Vinterhjul, Gummimattor och Laddkabel.

Priset avser utrustningsnivån Essential
Välj till Advanced för 500kr/mån
Välj till N-Line för 800kr/mån
+500 mil för 295kr/mån*

Avtalslängd 12mån/1000mil, försäkring och fordonsskatt tillkommer.

*Maximalt kan 2000mil tecknas för 590kr/mån extra.

Utrustningsnivåer

Hyundai Tucson Essential utrustning

Essential 

  • 10,25″ pekskärm med navigationssystem och BlueLink®
  • 19” aluminiumfälgar
  • Apple CarPlay™, Bluetooth & DAB
  • Autobroms m. detektering av fordon, cyklister och fotgängare (FCA)
  • Automatisk klimatanläggning, 3-zons
  • Backkamera
  • Elmanövrerad baklucka
  • Filhållningsassistans, aktiv (LKA), m. trötthetsvarnare (DAW)
  • Filkörningssystem (LFA)
  • LED bakljus
  • Parkeringssensor fram och bak
  • Regnsensor
  • Tonade rutor bak
  • Trådlös mobilladdare
  • Smart Key
Hyundai Tucson Advanced utrustning

Advanced 


Inkl. Essential-utrustning + bl.a.

  • 19″ aluminiumfälgar med Michelindäck
  • Frontgtill i svart högglans & svart stötfångare
  • KRELL premium ljudsystem
  • Läderklädsel
  • LED-strålkastare hel- och halvljus m. statiskt kurvljus (änglavingar)
  • Motorvägsassistans
  • Ventilerade framsäten
Hyundai Tucson N Line utrustning

N Line 


Inkl. Essential-utrustning + bl.a.

  • 19″ dedikerade N Line aluminiumfälgar
  • Aluminiumpedaler
  • KRELL premium ljudsystem
  • Läder/mocka-klädsel
  • N Line interiör & exteriör
  • Sportratt

Alla Hyundai Tucson i lager

Kontakta säljare

Ramis Jamil
Säljare nybil / Märkesansvarig Hyundai/Maxus personbil
018-47 27 260
ramis.jamil@ramotor.se 
Peter Jonsson
Säljare nybil / Märkesansvarig Subaru
018-18 28 86
peter@ramotor.se 
Gustav Andersson
Säljare nybil
018-18 28 72
gustav.andersson@ramotor.se 
Joakim Lindgren
Säljare nybil
018-418 44 25
joakim.lindgren@ramotor.se 
Christoffer Jacobsson
Säljare nybil
070 - 785 78 18
christoffer.jacobsson@ramotor.se 
Reza Sedighha
Försäljningschef nybil
018-18 28 89
reza@ramotor.se 
Kasper Hammarlund
Hallvärd Nybil